❀ Oslavujeme 8. narodeniny! ❀ Zľava na všetko -20 % Objavujte tu →

Marimekko

Ikonická fínska značka Marimekko bola založená v roku 1951. O vznik sa zaslúžila výnimočná a veľmi uznávaná dáma na poli fínskeho dizajnu – Armi Ratia. Značka Marimekko je známa pre vysoko kvalitnú módu, bytové textílie a doplnky. Dnes tradičné vzory tejto fínskej dizajnovej ikony zdobia nespočetné množstvo domácností v samotnom Fínsku a doslova po celom svete.

Marimekko

Od samotného počiatku dávala značka priestor odvahe a inovácii mladých talentovaných dizajnérov. Dnešní dizajnéri Maija Loekari, Carina Seth Andersson a Sami Ruotsalainen nadväzujú na jedinečný odkaz a silnú tradíciu, ktorú vytvorili legendárne fínske dizajnérky Maija Isola a Annika Rimala. Vôbec pravdepodobne najznámejší je vzor Unikko, ktorý vytvorila spomínaná Maija Isola. Klasický kvetinový motív vlčieho maku, zdobia státisíce domácností po celom svete už od roku 1964. Vzor vznikol z neuposlúchnutia zadania ako vzdor a napriek tomu sa stal najpopulárnejším vzorom od Marimekko vôbec.

Srdcom textilného dizajnu značky Marimekko je vlastná textilno-tlačiarska továreň priamo vo Fínskom hlavnom meste, v Helsinkách. Tu sa ročne spracuje viac ako milión metrov látky ročne. Od samého začiatku značku reprezentujú živé farby a tradičné kvetinové, pruhované či kárované vzory, ktoré odkazujú na silne umelecký odkaz tejto populárnej fínskej dizajnovej značky.

My v Elarte sme hrdí, že vám teraz môžeme ponúknuť vysoko kvalitné výrobky od škandinávskej značky, ktorá sa môže pýšiť nesmierne bohatou históriou a originálnym charakterom, pre ktoré sú jej výrobky vyhľadávané dizajnovými nadšencami po celom svete. Objavte s nami kúzlo fínskej značky Marimekko.

Hore